دستگاه جوانه ساز

دستگاه جوانه ساز

خواص جوانه 

مزایای سلامت ژرمپلاسم گندم شامل تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر بیماری های قلبی عروقی و سرطان عمل می کند. این خواص ضد پیری دارد و می تواند بر چابکی ذهنی، رشد عضلات، استقامت و میزان بهبودی زخم تأثیر مثبت داشته باشد. مواد مغذی موجود در میکروب های گندم همچنین می توانند به هضم کمک کنند، از صدمه به شریان ها جلوگیری کنند و به کاهش وزن کمک کنند.
جوانه گندم مرکز کوچک و محتوی مواد مغذی یک هسته گندم است که فقط حدود ۲٫۵ درصد از وزن هسته را تشکیل می دهد، اما یک لیست بسیار مفید از صفات را پوشش می دهد.
بعضی از غذاها می توانند به طور کلی مغذی باشند، بدین معنا که هر بخش برای مصرف سالم است. گندم یکی از آن هاست و گندم نیز بخش مهمی از مواد مغذی را تشکیل می دهد. هسته گندم شامل پوسته خارجی (سبوس گندم)، اندوسپرم نشاسته ای (که برای آرداندن آرد) و گندم (عنصر تولیدی) تشکیل می شود.
گندم چیست؟
یک جوانه گندم بخشی از هسته گندم است که در بازتولید گیاه کمک می کند، به طور طبیعی، حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و گسترش به یک ارگانیسم سالم و جدید است. برای سال ها، دانه های گندم به طور عمده برای آرد مورد استفاده قرار گرفتند، در این صورت سبوس و قطعات جوانه به طور معمول از بین رفته و آرد سفید تولید می شد که مقدار کمی یا بدون ارزش غذایی داشت. در واقع، زمانی که ویتامین های مصنوعی و سفید کننده ها به آرد اضافه می شوند، در واقع آسیب بیشتری نسبت به خالص ایجاد می کند.
هنگامی که از هسته استخراج می شود و به روغن های طبیعی جدا می شود یا زمانی که دانه به طور کامل خورده می شود، مزایای تغذیه ای از باکتری می تواند به بدن ما منتقل شود. این اغلب به روغن پخت و پز یا روغن پخت تبدیل می شود برای دوزهای بسیار غلیظ گندم در سالاد یا سس ماکارونی، اما نباید آن را به عنوان روغن سرخ کرده استفاده کرد زیرا اکثر مواد مغذی در هنگام گرم شدن به آن سطح از دست می روند.
این می تواند به عنوان یک افزودنی در دسرها یا کوکی ها عمل کند یا حتی به عنوان جایگزینی برای پودرهای سوخاری یا آرد در بسیاری از دستور العمل ها، اعمال ثروت از مزایای تغذیه ای را برای کسانی که آن را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند.
در وضعیت کنونی، که در آن مردم بیشتر مراقب سلامت خود هستند، تقریبا در هر مغازه گندم خام گندم را در حیاط غله یا اطراف آن می فروشند، بنابراین خلاق باشید و غذای خود را دریافت کنید.
آمار تغذیه گیاه گندم
اگرچه جوانه گندم کوچک است، اما مواد مغذی موجود در آن، قابل توجه و قابل توجه هستند. پوسته بیرونی از هسته گندم، سبوس نیز مفید است، اما جوانه دارای مواد مغذی لازم است که مطلوب است.
جوانه گندم منبع وسیعی از انرژی، فیبر، پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده است که همه آنها با راه های مختلف با سیستم های داخلی بدن ارتباط برقرار می کنند. [۱] مهمترین ویتامین های روزانه مانند فولات، ویتامین E و ویتامین B (نیاسین، تیامین و B6) نیز می تواند در سطح بالایی از آن یافت شود. از لحاظ مواد معدنی، جوانه گندم سطح بالایی از پتاسیم و آهن و همچنین سطوح بسیار خوبی از روی، کلسیم، پتاسیم، فسفر و سلنیوم را فراهم می کند.
همچنین دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است که یکی از اشکال ضروری و مفید کلسترول موجود در بدن است که نیاز به پرورش مکرر از منابع غذایی مانند گندم دارد.
مزایای بهداشتی گیاه گندم
جوانه گندم طیف وسیعی از مزایای تغذیه ای را فراهم می کند که می تواند به شما در حفظ یک شیوه زندگی سالم کمک کند. اجازه دهید نگاهی دقیق به آنها بیاندازیم.
تقویت سیستم ایمنی
با اضافه کردن میکروب های گندم به رژیم غذایی، می توانید سیستم ایمنی بدن خود را به طور مثبت افزایش دهید تا در برابر برخی از بیماری ها و شرایط مانند بیماری های قلبی و سرطان مبارزه کنید. نشان داده شده است که هیدرولیزپتیک پروتئین گندم باعث افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در سیستم های آلی می شود. آنتی اکسیدان ها به دنبال یافتن و تخریب رادیکال های آزاد و سایر میکروارگانیسم های بیماری ای در بدن هستند، کاهش یا کاهش احتمال بیماری جدی. نشان داده شده که جوانه گندم به طور طبیعی دارای سطوح بالای این هیدرولیزات است که آنتی اکسیدان ها را در سیستم ایمنی تحریک می کند.
سلامت قلب را بهبود می بخشد
مطالعات نشان داده است که مصرف منظم گندم دانه و گندم می تواند عوامل خطر مرتبط با بیماری های قلبی عروقی را کاهش داده و سلامت کل سیستم قلبی عروقی را افزایش دهد. کلسترول LDL کلسترول است که اکسید شده است و بنابراین در سرخرگ ها و رگ ها متورم می شود. این یک علامت رایج و عامل خطر برای حمله قلبی و سکته مغزی است. از جمله گندم گندم در رژیم غذایی شما، مقدار فیبر رژیمی را افزایش می دهد که همچنین به علت کاهش بیماری های قلبی مرتبط است. حضور اکتاواسانول در گندم نیز نشان دهنده کاهش میزان کلسترول و کاهش شانس سکته مغزی و سایر مسائل مضر است. سطوح بالای اسیدهای چرب امگا ۳ در میکروب های گندم برای از بین بردن اثرات منفی اسید های چرب امگا -۶ کار می کنند و بیشتر از سیستم قلبی عروقی شما محافظت می کنند.
جلوگیری از سرطان
اضافه کردن میکرو گندم یا انواع خاصی از عصاره های گیاهی گندم به رژیم غذایی شما می تواند به کاهش عوامل خطر برای انواع مختلف سرطان کمک کند. نشان داده شده است که متابولیسم گلوکز را در یک سطح اساسی متوقف کرده و مانع بیان کیناز های مختلفی است که فعالیت سرطانی را در سلول ها تحریک می کنند. این مطالعه نشان می دهد که افراد آزمایشی با عصاره گندم گندم در رژیم غذایی خود باعث ترشح TNF توسط ماکروفاژها و تحریک فعالیت سلول های NK (سلول های طبیعی قلب) شده است. هر دو این مزایا باعث آپوپتوز (مرگ سلول) سلول های سرطانی و تومور می شود. جوانه های کوچک داخل گندم ممکن است خیلی چشمگیر نباشند، اما اثرات آن بسیار قدرتمند است.
خواص ضد پیری
جوانه گندم با مواد مغذی و ویتامین ها بسته بندی می شود و می تواند اثرات قابل توجهی بر اثرات ضد پیری مانند کیفیت پوست و ریزش مو داشته باشد. جوانه گندم یک راه طبیعی برای به دست آوردن این مزایا است، اما بعضی از مردم نیز تصمیم می گیرند که رویکرد زیبایی بیشتری داشته باشند، با استفاده از عصاره آن به طور مستقیم یا ترکیب آن با مواد آرایشی دیگر. ویتامین E نیز به آن اضافه شده است، و مطالعات طیف وسیعی از مزایای را برای افرادی که نیازهای روزانه خود را از این ویتامین پر می کنند نشان داده اند. هنگامی که به طور منظم خورده می شود، پروتئین ها و ویتامین های موجود در میان گندم ها می توانند به طور مثبت در افراد مبتلا به بیماری هایی مانند پسوریازیس، آفتاب سوختگی، اگزما، چین و چروک پوست، چهره خفیف و چروک پوست، از بین بروند
بهبود متابولیسم سلولی
یکی دیگر از ویتامین های مفید موجود در میان جوانه های گندم ویتامین B است که شامل تعدادی از ویتامین های مختلف است. شایع ترین انواع موجود در گندم، نیاسین، تیامین و فولات هستند. این ویتامین ها برای متابولیسم سلولی حیاتی هستند، که باعث تبدیل مواد مغذی از کربوهیدرات ها، چربی ها و گلوکز به انرژی مصرفی برای سلول ها می شود. تیامین نیز می تواند با اختلالات متابولیکی مانند چاقی مزمن مبارزه کند. متابولیسم کارکردی بالاتری به معنی افزایش انرژی طبیعی و همچنین کاهش وزن، قدرت و هشیاری است. ویتامین های B را می توان در بسیاری از دانه های کامل و همچنین در گندم یافت.
افزایش سلامت عضلات
یکی از بهترین منابع پروتئین در رژیم غذایی می تواند از گندم گندم حاصل شود و پروتئین دارای لیست شستشو از ویژگی های مفید است. پروتئین در حفظ عضلات سالم، ترمیم بافت آسیب دیده، تنظیم سطح انرژی درون بدن و کمک به هموستازی و تعادل سیپشتیبانی از بارداری
جوانه گندم با اسید فولیک بارگذاری می شود که یک عامل مهم در حصول اطمینان از یک نوزاد سالم برای زنان باردار است. زنان دارای فولات های سالم در سیستم خود احتمال شانس کمتری برای فرزند داشتن نقص لوله عصبی و سایر عوارض کمتری دارند. اضافه کردن آن به رژیم غذایی خود را هنگامی که باردار می تواند در بسیاری از موارد مفید است، با توجه به ماهیت آن بسته بندی مواد غذایی، اما سطح بالای اسید فولیک آن را به خصوص جذاب و محبوب است.
جلوگیری از دیابت
حضور اسید فولیک بالا در گندم گندم اثر ثانویه ای برای افراد مبتلا به دیابت دارد. اسید فولیک با ترکیباتی به نام “هموسیستئین” در بدن ارتباط دارد که به شدت با تعدادی از شرایط مضر مانند بیماری عروق، دیابت و بیماری های قلبی ارتباط دارد. اسید فولیک در بسیاری از غلات کامل و در سطح بالایی از جوانه گندم وجود دارد. بنابراین، اگر دیابت طبیعی و سالم گندم را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، سطح هموسیستین را در بدن کاهش می دهید و احتمال شکست این شرایط خطرناک یا مرگبار را کاهش می دهید.ستم کلی عمل می کند. پروتئین نیز ضروری است برای افرادی که میخواهند شکل بگیرند و توده عضلانی خود را افزایش دهند
عوارض جانبی گندم
رژیم غذایی بدون گلوتن: تعداد روزافزونی از مردم دیگر نمیتوانند گلوتن مصرف کنند که یکی از اجزای اصلی در دانه مانند گندم است. این عدم تحمل گلوتن اغلب می تواند ناشی از بیماری هایی مانند بیماری سلیاک باشد. خوردن گلوتن می تواند دردناک و مضر برای دستگاه گوارش باشد و حتی در برخی موارد شدید مرگبار باشد. با وجود مزایای دیگر تغذیه گندم، اگر شما نیاز به حفظ رژیم غذایی “بدون گلوتن” داشته باشید، عصاره گندم یا عصاره گندم گندم مصرف نکنید.
بالا در کالری: علاوه بر داشتن غنی از مواد مغذی، جوانه گندم با کالری بسیار زیاد است. مزایای مثبت این جوانه را می توان لغو کرد اگر مصرف کالری روزانه دیگر نظارت نشود چون افزایش وزن و مسائل مربوط به سلامت می توانند بدون در نظر گرفتن اینکه غذای سالم چقدر سالم است، کمک زیادی به مصرف کالری شما می شود.

برای بازدید دستگاه جوانه ساز کلیک کنید 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *