دستگاه آب کرفس گیری

دستگاهی مناسب آب گیری انواع سبزیجات و صیفیجات میباشد .

خواص کرفس را در مطلب زیر میتوانید ملاحضه فرمایید.

کرفس به عنوان یک عامل ضد فشار خون در طب سنتی برای قرن ها به عنوان یک داروی ضد افسردگی به اثبات می رسد که مزایای قلبی عروقی زیادی دارد. در واقع، مطالعات فارماکولوژیک، کرفس هر دو مواد مغذی آنتی اکسیدان و فعالیت های ضد التهابی را نشان می دهد که به بهبود فشار خون و میزان کلسترول کمک می کند و همچنین جلوگیری از بیماری قلبی است.
کرفس همچنین فیبر غذایی را فراهم می آورد – به ویژه هنگامی که شما بیش از یک فنجان را در یک زمان بخورید – باعث هضم و کاهش وزن می شود. علاوه بر این، درصد زیادی از آب و الکترولیت های کرفس می تواند از کمبود آب جلوگیری کند و ترکیبات خاص کرفس به عنوان یک دیورتیک عمل می کنند و باعث کاهش التهاب می شوند. به عنوان یک منبع فلاونوئیدهای آنتی اکسیدان و فیتونیتی های پلی فنول مانند فتالید، سایر مزایای قابل توجه کرفس شامل توانایی آن در بهبود کبد، پوست، چشم و سلامتی شناختی است.
آمار تغذیه کرفس
اکثر مردم برای خوردن ساقه کرفس را انتخاب می کنند، اما برگ و دانه های کرفس هم خوراکی و مفید هستند. به عنوان مثال، برگ های کرفس علاوه بر کرفس و سوپ هم بزنید، بنابراین از کرفس برگ خجالت نکشید.
دانه های کرفس – که می توانند در کل دانه ها، شکل عصاره یا زمین به دست آمده – دارای مزایای سلامتی چشمگیر خود باشند، زیرا آنها به کاهش التهاب و مبارزه با عفونت های باکتری کمک می کنند. در برخی از نقاط جهان، کرفس به طور عمده برای دانه های مفید آن رشد می کند که در واقع نوع بسیار کمی از میوه هستند. دانه های کرفس معمولا به عنوان یک ادویه در زمان خرد کردن و حاوی یک ترکیب روغن مخصوص به نام آپیل است که به عنوان یک عامل طعم دهنده و برای بسیاری از مواد دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.
کرفس تازه به خاطر تمام ویتامین های فوق العاده و مواد معدنی موجود در آن تغذیه می شود.
مزایای بهداشتی کرفس
کلسترول پایین را کمک می کند
کاهش التهاب
جلوگیری یا درمان فشار خون بالا
کمک به پیشگیری از زخم
محافظت از سلامت کبد
مزایای کاهش وزن
افزایش هضم و کاهش پف کرده
دارای خواص ضد میکروبی است که به مبارزه با عفونت ها کمک می کند
کمک می کند تا از عفونت های دستگاه ادراری جلوگیری شود
می تواند از سرطان محافظت کند
کلسترول پایین را کمک می کند
مزایای کرفس شامل قدرت پایین آوردن کلسترول است که برای بهبود یا حفظ سلامت قلب مفید می باشد. کرفس حاوی یک ترکیب منحصر به فرد ۳-n-butylphthalide (BuPh) است که قبلا گزارش شده است اقدام به کاهش چربی، اما محققان معتقدند کرفس دارای بسیاری از دیگر ترکیبات مفید دیگر است که هنوز در تحقیقات در حال ظهور است.
در مطالعه ای که توسط گروه فارماکولوژی دانشگاه سنگاپور انجام شد، هنگامی که موش های حاوی رژیم غذایی با چربی بالا برای هشت هفته تغذیه شدند، موش هایی که عصاره کرفس را به آنها داده بودند، سطوح چربی های خونشان را نسبت به گروه شاهد موش هایی که عصاره کرفس را دریافت نکرده اند
گروه مکمل عصاره کرفس کاهش معنی داری در کلسترول تام سرم (TC)، کلسترول LDL-C و تری گلیسرید (TG) داشتند.
. کاهش التهاب
کرفس حاوی آنتی اکسیدان ها و پلی ساکارید ها است که به عنوان ضد التهابی عمل می کنند، مخصوصا آنتی اکسیدان های فلاونوئید و پلی فنول. این با حفظ مبارزه با رادیکالهای آزاد (و یا استرس اکسیداتیو) که به التهاب منجر می شود، سلامت کلی را، به ویژه به عنوان یک فرد سنین، حمایت می کند. التهاب اغلب علت بیماری مزمن مانند سرطان، بیماری قلبی، آرتریت است
محققان بیش از دوازده نوع مختلف آنتی اکسیدان ها را شناسایی کرده اند که مسئولیت منافع کرفس را شامل می شود – از جمله این اسید های فنولی مانند اسید کافئیک و اسید فورولیک و همچنین اسید فلوئور مانند کورستین. این کار باعث می شود که کرفس مفید برای درمان طیف گسترده ای از شرایطی است که از طریق التهاب بدتر می شود: درد مفصلی (از جمله آرتریت)، نقرس، عفونت کلیه و کبد، اختلالات پوستی، سندرم روده تحریک پذیر، و عفونت های دستگاه ادراری، فقط برای نام یک تعداد کمی.
. جلوگیری یا درمان فشار خون بالا
عصاره دانه کرفس دارای خواص ضد فشار خون است که به کاهش فشار خون کمک می کند، یکی از عوامل خطر مهم برای بیماری های قلبی عروقی است که بیشترین علت مرگ و میر در کشورهای صنعتی است.
مزایای استفاده از دانه های کرفس به طور بالقوه به کنترل فشار خون بالا می انجامد. مزایای کاهش فشار خون کرفس از دانه های آن حاوی عصاره های هگزانی، متانولی و آبی است که باعث بهبود گردش خون، کاهش التهاب و کمک به کنترل فشار خون می شود.
. کمک به جلوگیری از زخم
در اینجا یکی از مزایای کرفس شما ممکن است در مورد آن شناخته نشده است: این می تواند کمک به جلوگیری یا کاهش تشکیل زخم های دردناک. یک مطالعه ۲۰۱۰ در نشریه زیستشناسی دارویی نشان داد که کرفس دارای نوع خاصی از عصاره اتانول است که برای محافظت از پوشش مجرای دستگاه گوارش از زخم مفید است. عصاره کرفس دارای توانایی به میزان قابل ملاحظه ای از سطوح خالی از مخاط معده است که در پوشش معده مورد نیاز است تا از حفره های کوچک و دهانه های تشکیل شده جلوگیری شود.
محققان بر این باورند که کرفس به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی مانند فلاونوئیدها، تانن ها، روغن های فرار و آلکالوئیدها که باعث آزاد شدن اسید معده می شود و همچنین افزایش سطح موی محافظ، باعث می شود که کرفس، معده، روده و روده را تغذیه کند.
از سلامت کبد محافظت می کند
هنگامی که محققان گروه علوم تغذیه و مواد غذایی در دانشگاه هلوان مصر غذاهای کرفس موزی (همراه با کیک و جو) را تحویل دادند، این موش ها کاهش میزان چربی های خطرناک درون کبد را تجربه کردند.
دقیقا زمانی که محققان رژیم های غذایی با کلسترول بالا موش های صحرایی با کرفس، پودر کاسنی و جو را تکمیل کردند، بهبود عملکرد آنزیم های کبدی و سطوح چربی خون را مشاهده کردند. بیشتر موش های صحرایی، کرفس، جوجه و جو، بیشتر سلامت کبد خود را بهبود می بخشید. این نشان می دهد که رژیم غذایی بالا در کرفس، و همچنین کیک و جو، می تواند برای افراد مبتلا به بیماری کبد مفید باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *