میوه خشک

 

خشک کردن میوه ( چیپس میوه ) را های زیادی دارد که می توانید با توجه به امکاناتی که دارید یکی از آن ها را  اننخاب کنید .تمام میوه ها را نمی شود خشک کرد ، لیست میوه های قابل خشک شدن را در ادامه توضیح خواهیم داد . حواستان باشد که نباید میوه را کاملا خشک کرد که مثل چیپس شکننده باشد .

عملیات خشک کردن میوه ها را باید زمانی که ۲۰ % از رطوبت آن ها باقی مانده است تمام کنید

میوه مناسب برای خشک کردن را انتخاب کنید تمام میوه ها برای خشک کردن مناسب نیستند ، میوه های درختی مانند زیر مناسب هستند : زردآلو ، هلو ، آلو ، کیوی ، انگور ، گلابی ، خرما ، انجیر ، موز ، انبه

میوه های رسیده را خشک کنید . میوه هایی که میخواهید خشک کنید باید سفت ، رسیده و سالم باشند .میوه های آسیب دیده ، لک شده ، کال یا خیلی رسیده در صورت خشک کردن طعم مطلوبی نخواهند داشت .

میوه را شسته و برش بزنید .میوه را شسته و بگذارید خشک شود .بعد از خشک شدن میوه را به ورقه هایی به اندازه ۳ تا ۶ میلی متر برش بزنید .میوه های خیلی کوچک مثل انگور و توت را باید کامل خشک کرد .

میوه‌ تازه بخوریم یا خشک شده؟

 

پزشکان توصیه می‌کنند که در صورت امکان حداقل روزی ۲ لیوان میوه خرد شده متنوع مصرف شود. اما در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، هر نصف لیوان میوه خشک شده، تقریبا با یک لیوان میوه تازه خرد شده برابر است. برای مثال زرد‌آلوی تازه از ۸۶ درصد آب و ۱۰۴ کالری انرژی تشکیل شده است. اما نیم لیوان زرد‌آلوی خشک شده ۷۶ درصد آب و ۲۱۲ کالری انرژی دارد.

 

با توجه به افزایش کالری میوه‌های خشک شده، میتوانید برای زمانی که رژیم دارید از میوه های خشک استفاده کنید.

 

پزشکان خاطر نشان می‌کنند که میوه‌های خشک باید در کنار میوه‌های تازه مصرف شوند و به هیچ وجه نمی‌توان میوه خشک را جایگزین میوه تازه کرد.

 

لذا برای داشتن بدنی سالم و نیرومند، همیشه به مقدار کافی میوه تازه و خشک بخورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *