هفت سوال برتر در مورد دستگاه cnc قسمت دوم

هفت سوال برتر در مورد دستگاه cnc

۵- آیا ماشین آلات cnc برای یک فروشگاه معمولی، بیش از حد گران هستند؟

دیگر نه. در طول ۱۰ سال گذشته، قیمت هر دو نرم افزار و سخت افزار دستگاه cnc به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. با مبلغ کم یک مغازه سنتی به خوبی مجهز می شود و همانطور که در سوال شماره ۳ مورد بحث قرار گرفت، نجاری شما را به سطحی که هرگز رویای آن را نداشتید، می رساند.

به یاد داشته باشید که Ag یک سری کامل از سیستم های cnc Hybrid 5-Axis را ارائه می دهد تا نیازهای کارکنان چوب در هر سطح از طرفداران خانگی تا فروشگاه تولیدی را تامین کند.

۶- اختلاف بین cnc های ۵ محوره Ag و سایر دستگاه های cnc در بازار چیست؟

طی ۲۰ سال گذشته، بیت های روتر و تکنیک های ماشینکاری مختلفی طراحی شده اند که به سرعت نتایج قابل توجهی را ارائه کرده اند. هنگامی که شما تجربه کار با دستگاه های ساخت و ساز ۵ محوره، قاب منحصر به فرد خود را ترکیب کنید، چیزی واقعا خاص بوجود خواهد آمد. در زیر تنها چند مورد از تفاوت ها آورده شده است:

پیکربندی محور: پیکربندی استاندارد برای یک دستگاه cnc به صورت سه محوره و یک میز صاف برای شکل دادن، حکاکی کردن، برش دادن بخش های مسطح است. بعضی از تولید کنندگان cnc به شما اجازه می دهند تا از لوازم جانبی استفاده کنید که از محور چهارم برای گردش استفاده می کنند.

cnc های ۵ محوره Ag دارای ۵ محور منحصر به فرد هستند که کنترل تخت قابل تنظیم دارند. بدون این ویژگی شما نمی توانید اجزای مخروطی که از طناب و چرخش هوایی و بسیاری از دیگر عملیات پروفیل باریک استفاده می کنند را تراش دهید.

در حالی که ممکن است حکاکی طناب مخروطی به جای چند دقیقه، ساعتها طول بکشد و مقدار زیادی از شن و ماسه به هنگام روکش گذاری آن نیاز باشد. مجددا، Ag پیشگام در ارائه تکنیک های پردازش زینتی بود که هیچ کس دیگری قبل از آن ارائه نمی کرد.

طراحی دو تختی: از آنجا که بسیاری از روترهای cnc دارای یک میز تخت (مستقیم) هستند، cnc های Ag دارای یک مجموعه ثابت از ریل ها برای نصب میز در هنگام کار با کالاهای ورقی یا اقلام مسطح و میزهای قابل تنظیم مجزا برای چرخش هستند.

ساختار قاب باز: ساختار باز منحصر بفرد Ag به شما اجازه می دهد تا به آسانی و به راحتی لوازم جانبی مانند یک میز صاف را برای پردازش کالاهای ورقی یا گیره قطعات را به طور افقی یا عمودی به دستگاه وصل کنید.

این ویژگی به شما اجازه می دهد تا در انتهای قطعات خود ماشین آلات دوجداره یا پیچ و مهره ها را بسازید.

ابزار هوشمند: این قابلیت به شما اجازه می دهد تا یک بیت روتر را وارد کنید و دکمه Go را فشار دهید. دستگاه به طور خودکار ابزار هوشمند را برای تنظیم زاویه Z برای چرخاندن بین مراکز یا ماشینکاری کردن قطعات صاف، لمس می کند.

هیچ میز ابزار دیگری برای پردازش قطعات وجود ندارد. شما به سادگی بیت را تغییر دهید و دکمه را فشار دهید. این سریعترین و ساده ترین راه برای تنظیم عمق محور Z برای هر برش است.

CAM گفتاری: به هیچ وجه هیچ نرم افزاری برای تبدیل وجود ندارد بنابراین Legacy CAM (CCAM4) ایجاد شده است تا برنامه به سادگی به شما اجازه دهد تنها با پاسخ به چند سوال قطعات موردنظر خود را ایجاد کنید. هیچ طراحی لازم نیست.

در حال حاضر شما به راحتی می توانید قطعاتی را که دارای بخش های دایره ای یا چند طرفه هستند، ایجاد کنید، مانند مهره ها و حلقه ها، مارپیچ ها، پیچ و مهره های طناب یا مارپیچ های توخالی، شناورهای نمایشی و خیلی قطعات دیگر.

البته شما می توانید از هر نرم افزار CAD / CAM با یک تراشه Legacy استفاده کنید، اما تنها Legacy دارای CAM گفتاری است.

۷- آیا یادگیری برنامه نویسی و عملیات cnc کاری دشوار است؟

CAM گفتاری Legacy برای یادگیری بسیار ساده است. در حقیقت، شما می توانید عناصر چرخشی مانند مهره ها، طناب یا چرخنده ها، فلوت های نشان داده شده و مهره های مربعی را فقط در چند دقیقه طراحی و تهیه کنید.

برای ایجاد کد، تنها کافی است به چند سوال پاسخ دهید. دیگر بسته های نرم افزاری CAD / CAM نیازمند زمان کمی برای یادگیری هستند، اما همه آنها آموزش ها و گروه های کاربری آنلاین را به سرعت به شما آموزش می دهند.

بدیهی است، بهترین روش برای یادگیری کار با دستگاه cnc ، شرکت در کلاس است. ما شما را تشویق می کنیم که به بازدید از Ag رفته و تکنیک های چرخش ۵ محوره را از شرکت هایی که بسیاری از آنها را توسعه داده اند، یاد بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *