فصلی بودن میوه و سبزیجات ، مصرف و استفاده از آنها را در طول سال غیرممکن می کند ، بنابراین تلاش های فراوانی برای پردازش صورت گرفته است تا جایگزینی برای مصرف و کاربرد تازه آنها ارائه شود. برای طولانی تر شدن دسترسی آنها در بازار ، خشک کردن مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است زیرا در حال حاضر این روش یکی از متداول ترین راه های به دست آوردن مواد غذایی و دارویی از منابع طبیعی محسوب می شود.

اما برای خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی باید به این موارد دقت بفرمایید :

۱)دستگاه تمام استیل غذایی باشد . دقت بفرمایید در ایران استیل های مختلفی وجود دارد و بعضی از سازندگان برای ارزان تر تمام شدن قیمت دستگاه از گرید های استیل که غذایی نیستند استفاده میکنند.

۲)در هیچ قسمتی از دستگاه از رنگ استفاده نشده باشد .
۳)بهتر است سمت دستگاه های برقی بروید به این دلیل که دستگاه های گازی نیاز به گاز دارند و باعث تغییر رنگ و طعم میوه و سبزی نیز میشود .
۴)دستگاهی را که خریداری میکنید بهتر است حجم کمی بگیرد به این دلیل که باید در هر دستگاه تنها یک میوه در هر تایم خشک کنید .

برای مثال اگه ۵۰ کیلو سیب دارید و ۵۰ کیلو موز نباید این دو رو در یک دستگاه ۱۰۰ کیلویی خشک کنید به این دلیل که رطوبت داخل میوه ها متفاوت است و زمان مورد نیاز برای هر میوه متفاوت است .

بنابر این بهتر است دو عدد دستگاه با ظرفیت ۵۰ کیلویی تهیه کنید .

مورد بعدی که باید به آن توجه کنید این موضوع است که اگه بسته ی میوه خشک با میوه های مختلف میخواهید تولید کنید بهتر است چندین دستگاه داشته باشید تا همه ی میوه ها با هم خشک شوند .

مزیت اینکه چندین دستگاه خشک کن بگیرید در این است که ممکن است یکی از دستگاه ها به مشکل فنی بخورد در این صورت دستگاه دیگری دارین تا بتوانید تولید کنید .

۵)به کم مصرف بودن برق مصرفی دستگاه دقت بفرمایید .

 

فرآوری یکی از جنبه های مهم زنجیره تولید میوه و تره بار است که تولید کشاورزی را با تهیه مواد غذایی به شکل مورد نیاز مرتبط می کند.

علاوه بر افزایش سودمندی و در دسترس بودن مواد غذایی فرآوری شده ، فرآوری نیز با هدف بهینه سازی در دسترس بودن مواد مغذی و حفظ کیفیت محصول در کنار کاهش تلفات و ضایعات انجام می شود.

 

برای بازدید از دستگاه خشک کن میوه کلیک کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *