تحقیقات علمی شرکت ای جی راجع به فواید روغن زیتون برای پوست و صورت

۱٫ محتوای آنتی اکسیدانی

روغن زیتون به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، ماده ای است که از اکسیداسیون جلوگیری می کند. اکسیداسیون فرایندی است که می تواند رادیکالهای آزاد تولید کند ، مواد شیمیایی هستند که به طور بالقوه می توانند به سلولها آسیب رسانند و ممکن است در پیشرفت سرطان نقش داشته باشند .


آنتی اکسیدان ها هنگام استفاده روی پوست ، می توانند از پیری زودرس جلوگیری کنند. همچنین برخی تحقیقات حاکی از آن است که قرار دادن روغن زیتون بر روی پوست پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است با سلولهای مسبب سرطان مبارزه کند.

در این مطالعه ، دانشمندان روغن را روی پوست موش هایی که در معرض اشعه ماوراء بنفش بالقوه مضر (UV) قرار داشتند ، قرار دادند. رشد تومور در موشهایی که روغن زیتون روی پوستشان داشتند در مقایسه با کسانی که نداشتند به طور قابل توجهی پایین آمد.

۲٫ مقدار ویتامین

روغن زیتون حاوی ویتامین های محلول در چربی A ، D ، E و K. برخی از این ویتامین ها برای پوست مفید هستند.
به عنوان مثال ، مردم در طول تاریخ از روغن ویتامین E بطور موضعی برای معالجه انواع بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس واگزما استفاده کرده اند .

۳٫ اثرات ضد باکتریایی

نشان داده شده است روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی است. با این حال ، مطالعات بسیار کمی در مورد توانایی روغن زیتون در کنترل باکتری های روی پوست وجود دارد.

۴- اثرات مرطوب کننده

روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی محبوب است که اغلب برای نرم کردن پوست و مو استفاده می شود. با این حال ، در مورد اثربخشی آن تحقیقات کمی وجود دارد.نحوه استفاده از روغن زیتون روی پوست

روغن زیتون ماده ای در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی ، از جمله شستشوی صورت ، شستشوی بدن ، صابون و لوسیون ها است. روش های دیگر استفاده از روغن زیتون روی پوست عبارتند از:
مرطوب کننده و درمان بعد از آفتاب

برخی از افراد از روغن زیتون به عنوان لوسیون مرطوب کننده با استفاده از مستقیم آن بر روی پوست ، قبل از لکه دار کردن روغن اضافی استفاده می کنند. از طرف دیگر ، روغن را می توان روی پوست مرطوب استفاده کرد تا از احساس چربی جلوگیری شود.

براساس مطالعه اثرات آنتی اکسیدانی آن بر روی موش ها ، روغن زیتون ممکن است هنگام استفاده در معرض آفتاب مفید باشد.

لایه بردار

برای لکه دار کردن صورت و بدن و درمان مناطقی از پوست خشک یا پوسته پوسته شده ، فرد می تواند روغن زیتون و نمک دریا را برای تهیه یک اسکراب مخلوط کند.


پاک کننده آرایش چشم
روغن زیتون هرگونه مواد ضد آب در آرایش چشم را تجزیه می کند و به آنها اجازه می دهد تا راحت تر از بین بروند.
برای از بین بردن آرایش چشم ، کافی است چند قطره روغن زیتون را به یک توپ پنبه ای اضافه کرده و ناحیه چشم را به آرامی پاک کنید.

ماسک صورت
افرادی که پوست خشک دارند ، ممکن است مزایای استفاده از ماسک صورت روغن زیتون را داشته باشند. روغن زیتون که با ترکیباتی مانند سفیده تخم مرغ ، عسل یا جو دوسر مخلوط شده است می تواند صورت را نرم و آبرسانی کند.


درمان چین و چروک
روغن زیتون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان موجود ، ممکن است باعث کاهش پیری پوست و چین و چروک شود. روغن را می توان در شب و یا به دنبال قرار گرفتن در معرض آفتاب در اطراف ناحیه چشم خیس کرد.

روغن زخم
ویتامین ها و سایر آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون ممکن است با کمک به سلول های پوستی در بازسازی ، زخم ها را محو کنند.

ویتامین ها و سایر آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون ممکن است با کمک به سلول های پوستی در بازسازی ، زخم ها را محو کنند.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *