آب انگور

نوشیدن یک لیوان آب انگور خوشمزه می تواند درمان دهان و دندان باشد، اما برخی از مواد مغذی مهم در آب انگور نیز می توانند منجر به منافع بهداشتی مختلف شوند.

آب انگور چیست؟
به سادگی، آب انگور آب از انگور است که نام علمی Vitis vinifera را به دست می آورد. با توجه به اینکه بین ۵،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ گونه و ارقام مختلف این انگور وجود دارد، هر آب انگور که می نوشید می تواند کمی متفاوت باشد، به خصوص اگر آن را خانگی است. آب انگور به مدت طولانی یک نوشیدنی محبوب برای بزرگسالان و کودکان است، اما بسیاری از آب انگور که در فروشگاه پیدا می کنید نیز با شکر بسته بندی شده، و آن را به طور قطع کمتر سالم است.
با این حال، آب انگور خانگی دارای بسیاری از اجزای مشابه همانند انگور و همچنین شراب است که به میزان قابل توجهی از مزایای سلامتی بالقوه ارائه می دهد. در حالی که غلظت مواد مغذی در آب کمتر از خود انگور است، این می تواند یک نوشیدنی ترش و نوشیدنی باشد که باعث افزایش انرژی می شود. بیشترین آب انگور از انگور تیره تر و بنفش ساخته شده است که دارای بالاترین سطح آنتی اکسیدان ها هستند اما انگور سفید، سبز و قرمز نیز برای شکل های مختلف این آب استفاده می شود.

تغذیه آب انگور
آب انگور مواد مغذی غنی از ویتامین C (بیش از ۱۰۰٪ نیاز روزانه خود را در هر فنجان) و فیبر رژیم غذایی است. همچنین حاوی مقادیر قابل توجه آهن، کلسیم و پروتئین است. ۱ فنجان این آب همچنین حاوی حدود ۱۵۰ کالری و به ندرت چربی است. این آب همچنین حاوی مقادیر بالایی از آنتوسیانین ها، تانن ها، رزوراترول و سایر ترکیبات فنولی است که همه آنها مانند آنتی اکسیدان ها در بدن عمل می کنند.

مزایای آب انگور
آب انگور مزایای زیادی دارد که شامل تنظیم فشار خون، بهبود کیفیت پوست، سلامت مو، سیستم ایمنی بدن و سلامتی شناختی و جلوگیری از سرطان در میان دیگران است.
مراقبت از پوست
با مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها، این آب یک روش عالی برای جلوگیری از نشانه های پیری و بهبود ظاهر پوست شما است. [۳] اگر شما به طور منظم آب انگور خانگی بنوشید، می توانید برای جلوگیری از چین و چروک و دیگر نقاط سن، و همچنین بهبود زخم ها و ضایعات کمک کنید.

تابع مغز را بهبود می بخشد
آنتوسیانین ها و رزوراترول موجود در آب انگور هر دو با بهبود شناخت با کاهش استرس اکسیداتیو ارتباط دارند. [۴] این آنتی اکسیدان ها می توانند رسوب پلاک را کاهش داده و به جلوگیری از بیماری هایی مثل بیماری آلزایمر و پارکینسون کمک کنند.
جلوگیری از سرطان
آنتی اکسیدانهایی که در بالا ذکر شد نیز به طور مستقیم به پیشگیری از سرطان مرتبط هستند، زیرا آنها می توانند رادیکال های آزاد را که منجر به جهش سلولی می شوند، خنثی کنند، در حالیکه همچنین آپوپتوز را در سلول های سرطانی ترویج می کند. [۵]
تنظیم فشار خون
با مقدار کمی فیبر رژیمی و سطح سالم پتاسیم، آب انگور برای بهینه سازی سلامت قلب و کاهش فشار خون عالی است که می تواند از شما در برابر آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته مغزی محافظت کند. [۶]

مراقبت از مو
بعضی افراد این آب را به طور مستقیم به پوست سر خود اعمال می کنند، زیرا می تواند شرایط التهابی را کاهش دهد، اما افراد دیگر به سادگی آنها را می نوشند. افزایش مواد مغذی و مواد معدنی متمرکز می تواند به بهبود سلامت فولیکول ها و همچنین لرزش قفل ها کمک کند.
تقویت انرژی
در این آب میوه میزان کربوهیدرات شگفت انگیزی وجود دارد که آب انگور را تقویت کننده انرژی استثنایی می کند. [۷] یک لیوان یا دو عدد از این آب می تواند شما را از طریق صبح یا بعد از ظهر حفظ کند، اما از آنجایی که این قندهای طبیعی در نهایت خسته می شوند، مراقب سقوط قند اجتناب ناپذیر باشید!

برای بازدید از دستگاه اب انگور گیری کلیک کنید 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *